Rusi zdolali v kvalifikácii Slovincov, na získanie plného počtu bodov im stačilo desať minút

0

27.3.2021 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Ruska majú po dvoch zápasoch kvalifikácie MS 2022 plný počet bodov. Po očakávanom triumfe na Malte (3:1) Rusi zdolali doma na Olympijskom štadióne v Soči Slovincov 2:1 (2:1).

Všetky tri góly padli v jednej desaťminútovke prvého polčasu. Dva góly domácich strelil Arťom Dziuba, útočník Zenitu Petrohrad bol úspešný v 26. a 35. min. Za Slovincov znížil na konečných 1:2 z ich pohľadu v 36. min stredopoliar Atalanty Bergamo Josip Iličič.

Rusi sa ocitli so 6 bodmi na čele H-skupiny, Slovinci sú priebežne druhí s 3 bodmi za úvodný domáci triumf nad Chorvátmi (1:0). V sobotu sú ešte v H-skupine na programe zápasy Chorvátsko – Cyprus (18.00, Rijeka) a Slovensko – Malta (20.45, Trnava).

Kvalifikácie MS 2022, H-skupina – sobota (Soči):
Rusko – Slovinsko 2:1 (2:1)
Góly: 26. a 35. Dziuba – 36. Iličič

Zostávajúci sobotný program v H-skupine:
Chorvátsko – Cyprus (18.00, Rijeka), Slovensko – Malta (20.45, Trnava)

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na MS 2022 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zdolali v kvalifikácii Slovincov, na získanie plného počtu bodov im stačilo desať minút © SITA Všetky práva vyhradené.