Rusko podľa Podoľaka zrejme nepochopilo, že vojna už neprebieha podľa jeho plánov a pravidiel

0
Rusko podľa Podoľaka zrejme nepochopilo, že vojna už neprebieha podľa jeho plánov a pravidiel

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Terajšie prerušenie mierových rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom podľa Kyjeva zavinila neschopnosť Moskvy nájsť oblasti pre kompromis. „Proces vyjednávania je zastavený,“ uviedol poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak vo vyhlásení, ktoré zverejnil úrad prezidenta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podoľak, ktorý je zároveň hlavným vyjednávačom Kyjiva na rokovaniach s ruskou delegáciou, povedal, že sa nezdá, že Rusko pochopilo, že vojna „už neprebieha podľa jeho pravidiel, jeho časového harmonogramu a jeho plánov„. Informuje o tom portál bbc.com.

Strategickým cieľom Rusov je: všetko alebo nič,“ povedal Podoľak, čím naznačil, že na strane Moskvy zatiaľ neexistuje priestor pre flexibilitu. Rozhovory medzi Ruskom a Ukrajinou od 24. februára, čiže od začiatku ruskej invázie, sa konali pravidelne, a to osobne aj prostredníctvom videohovorov. Doteraz však nepriniesli žiadny pozitívny výsledok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko potvrdil, že v súčasnosti sa mierové vyjednávania nekonajú „v žiadnej forme“. Podľa neho Ukrajina „prakticky odišla z rokovaní“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Podoľaka zrejme nepochopilo, že vojna už neprebieha podľa jeho plánov a pravidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu