Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených

25.6.2022 (Webnoviny.sk) –
Aktualizované v sobotu 25. júna o 13.38 hod.

Muža, ktorého zatkli v súvislosti so nočnou streľbou v centre Osla, obvinili z vraždy, pokusu o vraždu a teroristických činov. Vyšetrovatelia podozrivého identifikovali ako 42-ročného nórskeho občana pôvodom z Iránu, ktorý im bol známy, ale nie pre veľké trestné činy. Policajti tiež zhabali dve strelné zbrane.

Dvaja ľudia v dôsledku streľby zomreli a 21 utrpelo zranenia, informuje spravodajský portál BBC. Podľa agentúry AP je 10 ľudí zranených vážne.

Motív incidentu neznámy

Motív incidentu nie je známy. Prípad vyšetrujú ako možný teroristický útok. Policajný zástupca Christian Hatlo uviedol, že sa okrem iného zameriavajú aj na duševné zdravie páchateľa.

Streľba sa odohrala na troch lokalitách vo štvrti s rušným nočným životom, okrem iného aj pred gej barom London Pub, len niekoľko hodín pred tým, ako sa mal v meste uskutočniť dúhový pochod. Organizátori Prideu v sobotu ráno informovali, že pre streľbu po odporúčaní polície rušia pochod aj sprievodné podujatia.

Sú zhrození a stoja pri komunite

Nórsky premiér Jonas Gahr Störe na sociálnej sieti Facebook na streľbu pred London Pubom reagoval so slovami, že je to „krutý a hlboko šokujúci útok na nevinných ľudí“. Povedal, že hoci motív nie je jasný, streľba vyvolala v LGBTQ komunite strach a smútok. „Stojíme pri vás,“ doplnil.

Kráľ Harald V. tiež vyjadril sústrasť a povedal, že on a nórska kráľovská rodina sú „zhrození“ z nočnej tragickej streľby.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: agresia, Dúhový pochod PRIDE, LGBTIQ, obvinenia, Pokus o vraždu, Streľba, Teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Po streľbe pred gej barom zahynuli dve osoby a viac ako desať je zranených © SITA Všetky práva vyhradené.