NAČÍTAVAM

Type to search

Ekonomika Informatika MAGAZÍN TECHNOLÓGIE

Samsung objavil chybu čítačky odtlačkov prstov, telefón odomkol aj cudzí človek

Sita
Share

Britská dvojica upozornila na nesprávne fungovanie odomykania mobilného telefónu Samsung Galaxy S10 pomocou odtlačkov prstov. Lisa Neilson si na internete kúpila ochrannú fóliu na displej a po jej nalepení zistila, že svoje zariadenie dokáže odblokovať aj ľavým palcom, pričom v systéme mala nadstavený len pravý.

Následne požiadala svojho manžela, aby skúsil odblokovať jej telefón a takisto sa mu to podarilo oboma palcami. Ochrannú fóliu potom nalepili na displej telefónu iného príbuzného a celý scenár sa zopakoval.

Prečítate si aj rozhovor s odborníkom na marketing a LinkedIn, Oliverom Jakubíkom

Spoločnosť na prípad už reagovala s tým, že problém vyrieši. Počas marcového predstavenia telefónu pritom označili čítačku prstov na Galaxy S10 za “revolučnú“. Juhokórejská online banka požiadala svojich klientov, aby si deaktivovali funkciu prihlásenia sa do účtu pomocou odtlačkov prstov, až kým Samsung neopraví chybu.

Predtým sa objavili správy, podľa ktorých niektoré ochranné fólie neboli kompatibilné s čítačkou odtlačkov prstov na Samsungu, pretože medzi displejom a fóliou vznikla vzduchová vrstva zabraňujúca skenovaniu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Samsung objavil chybu čítačky odtlačkov prstov na Galaxy S10, telefón odomkol aj cudzí človek © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X