NAČÍTAVAM

Type to search

Slovensko Správy

Šéfovia parlamentov V4 rokujú o EÚ, Danko pozval aj zástupcov štátov Beneluxu

Sita
Share

PIEŠŤANY 25. marca (WebNoviny.sk) – Predsedovia parlamentov Visegrádskej štvorky a štátov Beneluxu v pondelok v Piešťanoch rokujú o súčasnosti a budúcnosti Európskej únie.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa ešte predtým stretne s vedúcimi delegácií krajín Beneluxu, teda Belgicka, Holandska a Luxemburska, informovala Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky.

Danko stretnutie avizoval v polovici marca

Andrej Danko stretnutie predsedov parlamentov avizoval už v polovici marca, keď sa vyjadroval k financovaniu opravy slovenských letísk peniazmi z USA.

K predsedom parlamentov krajín V4 sa na jeho pozvanie pridajú aj šéf parlamentu Beneluxu Gusty Grass a predstavitelia parlamentov Belgicka, Holandska a Luxemburska.

Prechádzka po Kolonádovom moste

Zahraniční hostia sa v nedeľu podvečer po privítaní Andrejom Dankom a primátorom Piešťan Petrom Jančovičom prešli po Kolonádovom moste, ktorý spája Kúpeľný ostrov s centrom kúpeľného mesta, ochutnali piešťanskú termálnu vodu a prezreli si bahnisko v kúpeľnom dome Irma.

Visegrádská štvorka spája Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko, pôvodným cieľom tohto zoskupenia bolo členstvo v Európskej únii. V4 založili hlavy jednotlivých štátov v roku 1991. Hospodárska únia štátov Benelux spája Belgicko, Holandsko a Luxembursko.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), V4 Visegrádska štvortka
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfovia parlamentov V4 rokujú o EÚ, Danko pozval aj zástupcov štátov Beneluxu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X