Šeliga vyzýva niektoré strany na vylúčenie spolupráce s Hlasom-SD, ktorý vraj doteraz vždy podržal Fica (video)

0
Šeliga vyzýva niektoré strany na vylúčenie spolupráce s Hlasom-SD, ktorý vraj doteraz vždy podržal Fica (video)

21.9.2023 (SITA.sk) – Člen predsedníctva Demokratov Juraj Šeliga nerozumie, prečo hnutie Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a strana Sloboda a Solidarita doposiaľ nevylúčili stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) z povolebnej spolupráce.

Výzva k mobilizácii voličov

Tú Demokrati už v minulosti jasne vylúčili a vyzvali k tomu aj spomínané politické subjekty. Výzva putovala aj k spoločnej mobilizácii milióna nerozhodnutých voličov. Šeliga tvrdí, že nie sú naivní, pretože podľa Demokratov sa Hlas-SD bude chcieť spojiť so stranou Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Hlas-SD doteraz vždy podržal Smer-SD. My nechceme klamať ľudí, práve naopak, pre nás je toto jeden z mobilizačných momentov. Ak má mať Slovensko nádej na novú dobrú demokratickú vládu, tak je to bez Hlasu-SD. Dá sa to, keď ľudia dajú hlas demokratickým stranám,“ povedal Šeliga na dnešnej tlačovej besede.

Falošné nádeje

Volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská odkázala voličom Hlasu-SD, ktorí tvrdia, že strana im dáva nádej, že ide len o falošnú nádej a dilemy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Už veľakrát v minulosti národom, nielen Slovákom, ublížilo, keď verili vo falošné nádeje, falošným poslom a falošným dilemám. Tieto dilemy nie sú náhodou predstierané, sú tu preto, aby zastreli to, medzi čím sa reálne rozhodujeme,“ uviedla Letanovská.

Podľa nej voliči vnímajú Pellegriniho Hlas-SD ako politický subjekt s ľudskou tvárou a slušnejšiu, lepšiu a novšiu alternatívu Smeru-SD.

„Mám dosť rokov na to, aby som veľmi citlivo vnímala signály o ľudskej tvári neľudského režimu,“ dodala.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Šeliga vyzýva niektoré strany na vylúčenie spolupráce s Hlasom-SD, ktorý vraj doteraz vždy podržal Fica (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu