Šeligovi došla trpezlivosť, na ďalšej schôdzi chce iniciovať vytvorenie parlamentnej stráže

8.2.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) chce na najbližšiu schôdzu parlamentu podať návrh na vytvorenie parlamentnej stráže. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. „Čo dnes predvádzajú kotlebovci je neprijateľné,“ skonštatoval.

Kotlebovci zablokovali rečnícky pult

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) dnes vykázal Andreja Medveckého a Petra Krupu (obaja ĽSNS) z rokovacej sály. Dôvodom bolo, že poslanci držiac slovenskú zástavu zablokovali rečnícky pult, navyše na sebe nemali nasadené respirátory.

Medvecký tiež oblial ukrajinskú vlajku, ktorú pred nimi držali koaliční poslanci Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak (obaja SaS). Medvecký zároveň strhol Žiakovi respirátor z tváre.

Poslanci aj napriek Kollárovej výzve odmietli rečnícky pult opustiť, a tak predseda parlamentu umožnil rečníkom vystupovať z miesta.

Rokovanie o obrannej dohode s USA

V pléne začal svoj prejav k obrannej dohode s USA minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Jeho vystúpenie však narúšalo neustále pískanie niektorého poslanca. Kollár preto prerušil schôdzu a zvolal poslanecké grémium.

Šéf zákonodarného orgánu vykázal zo sály aj predsedu Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu, ktorý sa počas prejavu ministra obrany díval do jeho poznámok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska, parlamentná stráž, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Šeligovi došla trpezlivosť, na ďalšej schôdzi chce iniciovať vytvorenie parlamentnej stráže © SITA Všetky práva vyhradené.