Sériový vrah z Cypru priznal vinu za premyslenú vraždu a únos siedmich žien a dievčat

NIKÓZIA 24. júna (WebNoviny.sk) – Cyperský vojenský kapitán v pondelok priznal vinu v dvanástich bodoch obžaloby za premyslenú vraždu a únos siedmich žien a dievčat zo zahraničia.

Počas svojho vystúpenia pred trestným súdom sa tiež ospravedlnil rodinám zosnulých za „nespravodlivú bolesť„, ktorú im spôsobil.

Nevie dôvody svojho zabíjania

Nicolas Metaxas trom sudcom, ktorí by neskôr počas pondelka mali vyniesť rozsudok, povedal, že „nemá jasné odpovede“ na to, prečo sa dopustil vrážd, a má problém zistiť „prečo a ako„.

Ako tiež uviedol, jeho spolupráca s políciou je to „najmenej„, čo môže urobiť, aby zmiernil bolesť rodín jeho obetí i jeho samotného. „Nemôžem vrátiť čas a odčiniť, čo som spravil,“ prečítal 35-ročný muž oblečený v nepriestrelnej veste z pripraveného prejavu pred preplnenou súdnou sieňou.

Ponorili sa do jeho psychiky

Metaxas tiež požiadal úrady, aby ho vypočul vedecký výbor, aby sa ponoril do jeho psychiky a zistil dôvody jeho konania. Spomenul bližšie nešpecifikované udalosti spred desaťročí, na ktoré sa pokúša zabudnúť.

Muž zabil tri Filipínky a dcéru jednej z nich, Nepálčanku a matku a dcéru z Rumunska. Sú to prvé sériové vraždy na Cypre. Podľa štátneho prokurátora šesť z Metaxasových obetí zomrelo v dôsledku zaškrtenia a siedma pre masívne zranenie hlavy.

Viac k témam: sériový vrah
Zdroj: Webnoviny.sk – Sériový vrah z Cypru priznal vinu za premyslenú vraždu a únos siedmich žien a dievčat © SITA Všetky práva vyhradené.