Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Severné Macedónsko sprísňuje od septembra vstup do krajiny, od Slovákov bude vyžadovať očkovanie alebo negatívny test

Zdieľať

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Od 1. septembra bude pri návšteve Severného Macedónska potrebné preukázať sa certifikátom o očkovaní proti COVID-19 alebo preukázanie negatívneho PCR testu nie staršieho ako 72 hodín, alebo potvrdenie o prekonaní choroby COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí na svojej webovej stránke. V prípade nepredloženia predmetných potvrdení musí nastúpiť návštevník krajiny do 7-dňovej karantény. Tranzit cez krajinu bude povolený maximálne do piatich hodín.

Ako ďalej informuje portál slovenského rezortu diplomacie, v Severnom Macedónsku je od 16. augusta 2021 povinné preukázanie sa potvrdeným o očkovaní aspoň 1. dávkou pri vstupe do vonkajších priestorov objektov – reštaurácie, bary, kaviarne a iné objekty, ktoré usporadúvajú oslavy, svadby, školenia, semináre, kultúrne alebo športové podujatia s účasťou alebo kapacitou minimálne 30 osôb. Toto opatrenie sa vzťahuje na osoby staršie ako 18 rokov.

Povinné ostáva aj nosenie ochranných rúšok vo všetkých verejných vnútorných priestoroch.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Severné Macedónsko sprísňuje od septembra vstup do krajiny, od Slovákov bude vyžadovať očkovanie alebo negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

X