Silvestrovské oslavy v Kežmarku sa presunú do online priestoru, ohňostroj však chýbať nebude

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Kežmarok tento rok upustilo od tradície organizovania silvestrovských osláv v centre mesta. Pre pandémiu koronavírusu ich presunú do online priestoru. Novoročný ohňostroj však ani tento rok chýbať nebude.

Ako informovala Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie Mestského úradu v Kežmarku, súčasťou koncoročných osláv bude krátky kultúrny program, odpočítavanie a novoročný príhovor primátora Jána Ferenčáka. Prvý muž mesta zvažoval, či ohňostroj organizovať.

Chcú sa vyhnúť zhromažďovaniu

„V posledných mesiacoch siahali mnohí na dno svojich síl, aby zabezpečili pomoc tým, čo ju najviac potrebovali. Novoročným ohňostrojom nad radnicou, ktorý je symbolom nových začiatkov, ich chceme potešiť a zároveň poďakovať občanom nášho mesta za to, že sú v týchto neľahkých časoch súdržní, ohľaduplní a trpezliví,” vysvetlil primátor svoje rozhodnutie ohňostroj zorganizovať.

Zároveň verí, že vďaka online vysielaniu a ohňostroju organizovanému mestom sa ľudia vyhnú hromadnému presúvaniu do ulíc.

Radnica si od tohto kroku sľubuje aj minimalizovanie odpaľovania vlastnej zábavnej pyrotechniky.

Dôležité je brať ohľad

„Mnohí, hlavne deti, si neuvedomujú, ze svetelné a zvukové efekty sprevádzajúce odpálenie zábavnej pyrotechniky spôsobujú mnohým ľuďom problémy. Dôležité je vždy brať ohľad aj na okolostojace osoby, na starších obcanov a v neposlednom rade aj na štvornohých domácich miláčikov, ktorí to znášaju asi najťažšie,” uviedol náčelník Mestskej polície mesta Kežmarok Štefan Šipula.

Mestskí policajti budú počas Silvestra v tomto roku okrem dodržiavania poriadku a bezpečnosti monitorovať aj dodržiavanie protipandemických opatrení v uliciach mesta.

Viac k témam: Koronavírus, nový rok, Silvester
Zdroj: Webnoviny.sk – Silvestrovské oslavy v Kežmarku sa presunú do online priestoru, ohňostroj však chýbať nebude © SITA Všetky práva vyhradené.