Šimoňáková je po dvoch jazdách na 25. priečke, v súťaži sánkarok na ZOH zatiaľ vedie Geisenbergerová

0

7.2.2022 (Webnoviny.sk) – Nemka Natalie Geisenbergerová je po prvých dvoch jazdách líderkou súťaže sánkarok na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Skúsená 35-ročná Mníchovčanka ako obhajkyňa zlata v stredisku Jen-čching bola po prvom kole druhá, lepšia bola len jej krajanka Julia Taubitzová, keď stanovila nový rekord trate.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

V druhom však Taubitzová urobila v dolnej pasáži veľkú chybu a do cieľa sa dokĺzala mimo sánok, klesla teda až na dvanástu priečku.

Druhá je priebežne ďalšia Nemka Anna Berreiterová, ktorá za Geisenbergerovou zaostáva o 208 tisícin sekundy. Tretia priečka aktuálne patrí Ruske Tatiane Ivanovovej (+0,591 s).

Šimoňáková je na 25. priečke

Z priebežnej tretej priečky po prvej jazde klesla na štrnástu 21-ročná Rakúšanka Lisa Schulteová. Súčasťou tejto súťaže je aj Slovenka Katarína Šimoňáková, ktorej po prvom súťažnom dni patrí 25. priečka s mankom +3,150 s na nemeckú líderku.

Pokračovanie súťaže je na programe v utorok 8. februára 2022 od 12.50 h SEČ. Tretie kolo absolvujú ešte všetky pretekárky, štvrtú jazdu potom už len dvadsiatka najlepších. V súťaži je spolu 34 sánkarok.

Slovenke sa viac darilo v druhom kole

Po prvom kole bola Šimoňáková na 27. pozícii, v porovnaní s vedúcou Taubitzovou dosiahla o 1,779 s horší čas. Druhé kolo 24-ročnej Slovenke vyšlo lepšie, rodáčka zo Spišskej Novej Vsi sa dostala pod jednu minútu a na Geisenbergerovú stratila 1,428 sekundy. Znamenalo to posun o dve pozície nahor na priebežný 25. stupienok. Od elitnej dvadsiatky Slovenku delí 666 tisícin sekundy.

Katarína Šimoňáková v Pekingu štartuje na svojich druhých ZOH, premiéru absolvoval v Pjongčangu 2018 a v súťaži jednotlivkýň obsadila 23. priečku.

Viac k témam: Hokej na ZOH 2022 v Pekingu
Zdroj: Webnoviny.sk – Šimoňáková je po dvoch jazdách na 25. priečke, v súťaži sánkarok na ZOH zatiaľ vedie Geisenbergerová © SITA Všetky práva vyhradené.