Remišová vyzvala poslancov, aby sa zobudili a nebrali občanov Slovenska ako rukojemníkov

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová vyzýva poslancov Národnej rady, aby sa správali zodpovedne a nebrali občanov za rukojemníkov. Stredajšiu riadnu 72. schôdzu parlamentu sa totižto nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát.

Niektorí sa rozhodli nepracovať

Remišová prízvukuje, že volení zástupcovia ľudu majú kráľovský plat a skladali sľub, že budú pracovať len a len v záujme občanov Slovenskej republiky.

„Akým záujmom slovenských občanov je, že sa nebudú prijímať zákony na pomoc ľuďom len preto, že sa niektorí poslanci rozhodli politikárčiť a robiť obštrukcie, čiže nepracovať?“ pýta sa Remišová. Zároveň poukázala na to, že menšinovú vládu má aj francúzsky prezident, kde to riadne funguje a prijímajú sa zákony.

Treba spojiť sily a pomáhať

Remišová vyzýva poslancov, aby sa zobudili. „Za našimi hranicami zúri vojna, je tu globálna inflácia, s ktorou sa trápia všetky vyspelé krajiny sveta, čaká nás celoeurópska energetická kríza, aká tu nebola od vzniku Európskej únie a vy idete robiť obštrukcie,” adresovala poslancom. V dnešných časoch podľa nej musia všetci politici spojiť sily a pomáhať ľuďom prežiť krízu.

Viac k témam: energetická kríza, Inflácia, Rokovanie NR SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová vyzvala poslancov, aby sa zobudili a nebrali občanov Slovenska ako rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.