V Bratislave museli evakuovať autobusovú stanicu i ďalšie budovy, pyrotechnici našli leteckú bombu (video+foto)

20.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. júla 12:46

V areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave našli pyrotechnici v utorok ráno leteckú bombu.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy. Policajti v súčasnosti vykonávajú na mieste potrebné úkony.

„V tejto súvislosti žiadame občanov, aby sa vyhli danému miestu nálezu, priľahlým uliciam a keď sa nachádzajú na mieste, aby sa riadili pokynmi polície. Bližšie informácie poskytneme keď to situácia umožní,” dodal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Paralyzovaná MHD

Pre nález leteckej bomby sú paralyzované aj autobusové a trolejbusové linky. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti s tým, že električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu. Dopravný podnik odporúča cestujúcim sledovať informácie na elektronických infotabuliach, ktoré sú umiestnene na zastávkach.

Polícia na sociálnej sieti uviedla, že aktuálne sú v hlavnom meste úplne uzatvorené ulice Landererova, Mlynské nivy (od križovatky Karadžičova – Košická), Čulenova (úsek: Landererova ulica – Dostojevského rad), Chalupkova, Bottova a Košická ulica (úsek: Mlynské nivy – Landererova).

Pyrotechnický prieskum

K situácii poskytla stanovisko aj spoločnosť Mint Investments, ktorá uskutočňuje výstavbu na mieste nálezu bomby.

Spoločnosť uviedla, že leteckú bombu našli v rámci pyrotechnického prieskumu, ktorý uskutočňuje odborná firma, ktorá má na takýto prieskum potrebné povolenia, certifikácie a oprávnenia. Ihneď po náleze bomby zaistila miesto a ohlásila skutočnosť polícii, ktorá odvtedy postupuje podľa vlastných krízových plánov.

„Aktuálne prebieha zaistenie munície pyrotechnickým expertom a koordinácia s Políciou SR. Stavenisko bolo vyprázdnené a polícia SR z preventívnych dôvodov evakuuje aj okolie stavby,” uviedla spoločnosť v stanovisku. Dodala, že pyrotechnik v súčasnosti zisťuje, či je možné bombu previezť alebo bude zneškodnená na mieste.

Viac k témam: letecká bomba, pyrotechnik
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bratislave museli evakuovať autobusovú stanicu i ďalšie budovy, pyrotechnici našli leteckú bombu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.