Skialpinistka Jagerčíková po dvoch rokoch opäť vyhrala šprint v Madonne di Campiglio

0

25.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková vo štvrtok potvrdila príslušnosť k úzkej svetovej špičke v tomto športovom odvetví, keď v talianskom stredisku Madonna di Campiglio vyhrala šprint Svetového pohára.

Zaujímavosťou je, že práve v Madonne di Campiglio pred dvoma rokmi ovládla šprint SP premiérovo vo svojej kariére.

Paralelu Jagerčíkovej úspechu možno hľadať aj inde – v jari 2019 vyhrala šprint SP v Madonne po predchádzajúcom zisku striebra v tejto disciplíne na MS a zopakovala to aj teraz, keď pred necelým mesiacom obhájila striebro na svetovom šampionáte v Andorre.

Vo štvrtkovom poludňajšom finále Marianna Jagerčíková v závere odrazila útok Talianky Mary Martiniovej, tretia finišovala úradujúca svetová šampiónka Švajčiarka Marianne Fattonová.

V šprinte mužov sa do finále neprebojoval Matúš Danko a klasifikovali ho na 31. priečke, medzi mužmi do 20 rokov obsadil Matúš Černek 23. pozíciu, v súťaži žien do 20 rokov Tereza Mazalová skončila jedenásta a Nikola Maťková dvanásta.

Viac k témam: Svetový pohár v skialpinizme
Zdroj: Webnoviny.sk – Skialpinistka Jagerčíková po dvoch rokoch opäť vyhrala šprint v Madonne di Campiglio © SITA Všetky práva vyhradené.