Skríningový test na koronavírus uhradí Union seniorom aj v ich domácom prostredí

4.12.2020 (Webnoviny.sk) – Aj seniori, ktorí žijú omnoho izolovanejší život ako mladšie ročníky, sú terčom koronavírusu – stačí krátka návšteva nakazeného vnuka, či stretnutie chorého známeho v potravinách, ktorý ani netuší, že má Covid 19.

V snahe odľahčiť tlak na ambulancie a nemocnice, Union zdravotná poisťovňa zavádza sériu noviniek pre sestry z agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS). Prvou novinkou je  možnosť realizovať výkon Skríningového antigénového testu na SARS-CoV-2 sestrou z ADOS. Dôchodcovia tak nemusia stáť v rade na test vonku v zime a medzi ďalšími ľuďmi.

„Sestry z ADOS majú počas pandémie nezastupiteľné miesto – sú v prvej línii poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a potrebujeme, aby mali väčšie kompetencie,“ vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v ZP Union. Dodáva, že pre sestry poisťovňa zaviedla tiež bezlimitné prostredie a zvýhodnené platby za návštevy poistencov.

Okrem toho je tu aj ďalšia novinka – ošetrovateľská starostlivosť o pacienta prostredníctvom elektronických médií. „Predstavte si, že máte doma staršieho príbuzného a nezdá sa vám jeho rana na predkolení.  Celá rodina ste ale v karanténe, nesmiete vyjsť von a nesmiete mať ani návštevu.  Môžete však telefonovať cez videohovor a sestrička vás bude inštruovať, čo treba urobiť. Nezostanete tak v tejto situácii odkázaní len na seba,“ hovorí E. Májeková. ZP Union bude sestrám z ADOS akceptovať a uhrádzať výkony telemedicíny. či konzultáciu poskytnutú pacientovi prostredníctvom elektronickej pošty,  telefonicky alebo cez videohovor.

Informačný servis

Viac k témam: Koronavírus, PR, test, Union
Zdroj: Webnoviny.sk – Skríningový test na koronavírus uhradí Union seniorom aj v ich domácom prostredí © SITA Všetky práva vyhradené.