Home ŠPORT Hokej Odíde SaS z vládnej koalície? Republiková rada rozhoduje o postoji strany v...

Odíde SaS z vládnej koalície? Republiková rada rozhoduje o postoji strany v súčasnej kríze

6.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 6. júla 13:45

Mimoriadna rozšírená republiková rada strany Sloboda a Solidarita (SaS) v stredu rozhoduje o postoji v súčasnej koaličnej kríze. Tlačové konferencia je predbežne avizovaná na 16.00 a prinesieme vám ju naživo.

Naživo: Tlačová konferencia

začiatok zhruba o 16.00 (video doplníme)

Na otázku agentúry SITA, či bude SaS žiadať odchod Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií, podpredseda strana Martin Klus odpovedal, že nakoniec aj premiér sa vyjadril, že všetky možnosti sú otvorené.

„Takže my to tak vnímame v rámci diskusie, ktorá nás v stredu čaká. Sám som zvedavý, aké rôzne možnosti sa po tej debate otvoria, aby sme naše pôsobenie v koalícii dostali do podoby, ktorá nám všetkým nebude ubližovať, lebo aj vývoj preferencií koaličných strán v poslednom období hovorí sám za seba,“ zhodnotil Klus.

Poslanec Miroslav Žiak (SaS) o možnom odchode Matoviča z vlády povedal, že nevie na to priamo odpovedať. „Ale myslím si, že je to v záujme Slovenska, ak nechceme, aby sa vrátil Robert Fico a Hlas-SD v takom zoskupení, že obidvaja vytvoria vládu,“ poznamenal Žiak s tým, že si to musí uvedomiť hlavne Igor Matovič.

Na doplňujúcu otázku, či potom nebude OĽaNO žiadať, aby z vlády odišiel aj minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík, poslanec odvetil, že by to bolo „veľmi smiešne“. Žiak argumentoval tým, že minister Sulík priviedol na Slovensko investíciu Volva s tisíckami pracovných miest. Doplnil, že Sulík nie je ani najnepopulárnejším politikom a ministrom na Slovensku.

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Republiková rada
Zdroj: Webnoviny.sk – Odíde SaS z vládnej koalície? Republiková rada rozhoduje o postoji strany v súčasnej kríze © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version