Rusi zaútočili dronmi na Kyjev, počet obetí stúpol (foto)

17.10.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. októbra 17:41

Počet obetí na životoch po ruskom pondelkovom útoku dronmi na ukrajinské hlavné mesto stúpol na štyri. Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Pod troskami domu vo štvrti hlavného mesta Ševčenkivskyj, ktorý zasiahol ruský teroristický dron, sa už našli štyria mŕtvi,“ napísal starosta. „Pátracie a záchranné operácie pokračujú. Pod troskami by stále mohli byť ľudia,“ dodal.

Cielili aj na iné oblasti

Troch ľudí po útoku dronmi podľa jeho slov hospitalizovali, pričom dvaja z nich sú zamestnancami Štátnej záchrannej služby. Informuje o to portál news.sky.com.

Ukrajinské bezpečnostné zložky zostrelili 36 zo 42 útočných dronov, ktoré na Ukrajinu v pondelok vyslalo Rusko. V ukrajinskej televízii to povedal minister vnútra Denys Monastyrskyj s tým, že to ukazuje, že „tento útok nedosiahol svoj cieľ“. Informuje o tom televízia CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev (fotografie)

Zo 42 dronov sa zhruba 30 zacielilo na Kyjev, povedal minister. Ďalšie drony sa zamerali na Sumskú a Dnipropetrovskú oblasť.

Policajti zostrelili dron

Najmenej jeden dron v Kyjeve zostrelili policajti ručnými zbraňami, priblížil minister. Zároveň však varoval verejnosť, že zostrelenie dronu ručnou zbraňou so sebou nesie vysoké riziko a je málo pravdepodobné.

„Chcel by som sa obrátiť na občanov, ktorí vlastnia strelné zbrane: streľba z pušky alebo pištole z výškovej budovy môže spôsobiť väčšie škody ako šancu zostreliť dron,“

Viac k témam: Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zaútočili dronmi na Kyjev, počet obetí stúpol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.