Slováci strácajú záujem cestovať za prácou, radšej si ju hľadajú v okolí bydliska

Ochota Slovákov cestovať za prácou sa znížila. Za posledné dva roky sa totiž zvýšil záujem uchádzačov o prácu v okolí bydliska. Vyplýva to z analýzy pracovného portálu Profesia.sk.

„Vo väčšine krajov na Slovensku sme oproti roku 2017 zaznamenali zvýšený záujem o prácu v regióne bydliska,“ uviedla spoločnosť Profesia v tlačovej správe.

Rozdiel v Trnavskom kraji

Najväčší rozdiel pritom možno vidieť v Trnavskom kraji. Výnimkou je Banskobystrický kraj, kde je podiel uchádzačov hľadajúcich prácu v regióne bydliska úplne rovnaký ako v roku 2017.

Jediným regiónom, kde Profesia zaznamenala mierny pokles záujmu o prácu v regióne bydliska, je Trenčiansky kraj.

Za dva roky sa zvýšil záujem o prácu v hlavnom meste iba u ľudí, ktorí tu majú bydlisko. V Trnavskom kraji zostáva rovnaký, pričom vo všetkých ostatných regiónoch sa záujem uchádzačov o prácu v Bratislavskom kraji znížil.

Prečítajte si aj článok 9 spôsobov, ako pracovať efektívnejšie

Žiadny rozdiel v Košickom kraji

„Najväčší záujem o zamestnanie v hlavnom meste majú uchádzači z Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického, Prešovského a Trenčianskeho kraja, najnižší z Košického kraja,“ uviedla spoločnosť Profesia.

Posledné dva roky nepriniesli žiadny rozdiel v záujme o prácu v Košickom regióne. Pre tamojších zamestnávateľov však zostáva stále problémom, že záujem je viac-menej iba u kandidátov v Prešovskom kraji.

„V ostatných regiónoch je záujem mizivý. Počet uchádzačov, ktorí by v Košiciach a okolí chceli pracovať, nepresahuje ani v jednom prípade tri percentá,“ dodala spoločnosť.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci strácajú záujem cestovať za prácou, radšej si ju hľadajú v okolí bydliska © SITA Všetky práva vyhradené.