Slovenská informačná služba reaguje na vyhrážky Al-Káidy, prijala bezpečnostné opatrenia

25.4.2021 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s výzvou Al-Káidy prijala Slovenská informačná služba (SIS) primerané bezpečnostné opatrenia. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa SIS Katarína Némová.

Informačná služba podľa nej dôkladne analyzovala obsah predmetného listu a ďalej posudzuje z neho vyplývajúce bezpečnostné riziká.

SIS zároveň úzko spolupracuje s ostatnými bezpečnostnými zložkami a v súvislosti s výzvou teroristickej organizácie si zároveň intenzívne vymieňa informácie s partnerskými spravodajskými službami.

Podľa medializovaných informácií sa teroristická organizácia Al-Káida vyhráža smrťou policajtom v Európe. Potenciálnym útočníkom vo zverejnenej výzve ponúka peniaze za usmrtenie policajta aj návod, ako sa infiltrovať do davu protestujúcich.

Viac k témam: al-Káida, bezpečnostné opatrenia, bezpečnostné riziko, protiteroristická akcia, teroristická skupina, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská informačná služba reaguje na vyhrážky Al-Káidy, prijala bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.