Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov, naprieč Slovenskom ich má už viac ako sto

0
Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov, naprieč Slovenskom ich má už viac ako sto

22.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta, a. s., postupne rozširuje sieť balíkových terminálov určených na doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Aktuálne ich má na celom Slovensku 142, najviac v Bratislave, Košiciach a Trnave.

„Využívanie BalíkoBOXov vzrástlo v roku 2020 oproti roku 2019 o viac ako 200 percent. Za prvý polrok tohto roka zaznamenali takmer 190-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu roka 2020,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Záujem verejnosti rastie

Keďže záujem o balíkové služby podľa štátnej poštovej spoločnosti dynamicky rastie, spolu so zvyšovaním počtu uvedených zariadení rozširuje aj ich funkcionalitu s cieľom priblížiť tieto služby ľuďom a zároveň odľahčiť a zefektívniť interné prevádzkové procesy.

Z celkového počtu balíkových terminálov je ich najviac v Bratislavskom kraji – 50, v Trnavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji po 15, v Žilinskom 14, Prešovskom 12, Trenčianskom 11 a Nitrianskom kraji 10.

Akceptujú aj platobné karty

BalíkoBOXy sú v prevádzke 24 hodín denne a okrem vyzdvihovania a podaja balíkov umožňujú aj uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry PAY by square kódom.

Akceptujú úhrady platobnými kartami všetkých komerčných bánk. Využívanie balíkových terminálov zvýšila digitalizácia a tiež pandémia koronavírusu, keď sa množstvo nákupov presunulo na internet.

Viac k témam: BalíkoBOX, služby
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta rozširuje sieť BalíkoBOXov, naprieč Slovenskom ich má už viac ako sto © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu