Slovenské exponáty na EXPO sú unikátne a konkurencieschopné, zhodnotila prezidentka

28.1.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová z výstavy Expo 2020 v Spojených arabských emirátoch (SAE) odchádza s veľkým pocitom hrdosti na Slovensko a jeho podnikateľov, vedcov a inovátorov. Vyhlásila to v piatok v závere svojho oficiálneho programu na výstave Expo v Dubaji.

„Exponáty, ktoré Slovensko vystavuje na Expe, sú unikátne, realistické a konkurencieschopné pred celým svetom. Naozaj máme čo predať a ukázať, a teším sa, že zo stretnutí a rokovaní, ktoré sme mali, vyplynú veľmi konkrétne spolupráce a investície pre Slovensko,“ povedala.

Čaputová v piatok navštívila pavilóny štyroch krajín, Českej republiky, Holandska, Južnej Kórey a Indie, ktoré prezentujú nové technológie v oblasti zelenej transformácie a udržateľnosti, čo považuje za veľkú tému. Návštevy mali poslúžiť aj na to, aby bolo možné naplánovať ďalšie zahraničné cesty v rámci ekonomickej diplomacie, ktorou chce prezidentka pomôcť podnikateľom zo Slovenska.

Hlavu štátu najviac zaujali pavilóny Českej republiky a Holandska, ktoré prezentovali nové technológie na získavanie vody zo vzduchu alebo z veľmi suchého prostredia. „Otázka vody a vodných zdrojov bude veľkou témou v budúcnosti, a práve tieto dve vystavované technológie, z ktorých každá mala svoje špecifiká, boli veľmi zaujímavé,“ uzavrela.

Viac k témam: Digitálna transformácia, exponáty, Moderné technológie, Zelená infraštruktúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské exponáty na EXPO sú unikátne a konkurencieschopné, zhodnotila prezidentka © SITA Všetky práva vyhradené.