Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Slovenské národné divadlo ocenilo zvýšenie diváckej kapacity, považuje to za prijateľný kompromis

Zdieľať

Slovenské národné divadlo (SND) ocenilo zvýšenie diváckej kapacity na úroveň 50 percent možnej obsadenosti divadelnej sály. Vníma to ako prijateľný kompromis medzi rešpektovaním protipandemických opatrení a ekonomickou rentabilitou.

Vo svojom profile na sociálnej sieti dodalo, že s úpravou programu podľa nových opatrení a spustením predaja počkajú na Vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá by mala presne špecifikovať všetky podmienky. Program, ktorý avizovali na tento týždeň, tak zatiaľ nebudú meniť či dopĺňať.

Vláda SR v pondelok 10. januára na svojom online rokovaní schválila návrh odporučaní pre hlavného hygienika, na základe ktorého sa hromadné podujatia delia na tri kategórie – na nízko rizikové, stredne rizikové a vysoko rizikové. Podľa ich rizikovosti budú pre organizátorov a účastníkov platiť rozdielne kapacitné obmedzenia súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19.

Napríklad pri nízko rizikových podujatiach, ktorými sú označené také, kde je nosenie respirátora a sedenie povinné, zároveň nie je povolená konzumácia jedla či nápojov, spev či povzbudzovanie účastníkov, je maximálna kapacita určená na 100 osôb, respektíve maximálne 50 percent kapacity priestoru.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské národné divadlo ocenilo zvýšenie diváckej kapacity, považuje to za prijateľný kompromis © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

X