Slovenské tímy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome získali v Tacene tri medaily

0

6.7.2021 (Webnoviny.sk) – Úvodný súťažný deň na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v slovinskom Tacene priniesol pre slovenské farby tri medaily. O dve sa postarali pretekárky SR do 23 rokov, ktoré sa na pódium dostali v kajaku aj kanoe. Tretiu pridali kanoistky SR v kategórii junioriek.

Hneď v úvode šampionátu trojica Soňa Stanovská, Michaela Haššová, Kristína Ďurecová získala striebro v súťaži hliadok kajakárok, nad sily Sloveniek boli len reprezentantky Francúzska.

Slovenské kajakárky previedli čistú jazdu a Francúzky nazbierali štyri trestné sekundy, napriek tomu Slovenky zaostali za víťazkami o 3,15 s. Bronz si vypádlovali Nemky.

Najbližšie k medaile

Aj v druhej medailovej kategórii bola súčasťou slovenského tímu Soňa Stanovská, spolu so Simonou Glejtekovou a Emanuelou Luknárovou skončili medzi kanoistkami tretie a berú bronz. Zlato napokon získali Češky a pred Slovenky sa dostali aj Francúzky.

V úplne poslednej disciplíne súťažného dňa síce Zuzana Paňková, Ivana Chlebová a Ema Diešková zaostali za víťaznými Češkami o 28,15 s, aj to im však stačilo na zisk bronzu. Pred Slovensky sa dostali ešte Nemky, ale štvrté Francúzky za nimi zaostali o 3,40 s.

V ďalších kategóriách boli najbližšie k medaile Iľja Buran, Ondrej Macúš a Filip Stanko, v kajaku juniorov obsadili 4. pozíciu so stratou 1,80 s na pódium. V kajaku juniorky Zuzana Paňková, Ivana Chlebová a Amy Mary Ryanová skončili šieste a pretekári do 23 rokov Adam Gonšenica, Peter Mráz s Matejom Blaščíkom na 8. stupienku.

Kvalifikácie medzi jednotlivcami

Medzi kanoistami trojica Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Ľudovít Macúš obsadila medzi pretekármi do 23 rokov 6. miesto, juniori Jaromír Ivanecký, Dávid Štaffen a Samuel Krajči skončili na 7. poste.

Na šampionáte v Tacene na predmestí Ľubľany sú v stredu a vo štvrtok na programe kvalifikácie medzi jednotlivcami, v piatok a sobotu prídu na rad semifinálové a finálové jazdy. V nedeľu 11.7. podujatie vyvrcholí súťažami o medaily v extrémnom slalome.

Viac k témam: medaila
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské tímy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome získali v Tacene tri medaily © SITA Všetky práva vyhradené.