Slovenské volejbalistky budú chcieť vylepšiť výsledok na ME, Marčeková vidí osemfinále reálne

23.8.2019 (Webnoviny.sk) – Vôbec prvýkrát v histórii bude hostiť majstrovstvá Európy vo volejbale aj Slovensko. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa odohrá kompletná D-skupina a tiež dva súboje osemfinálovej fázy.

Hokejový štadión, ktorý v ostatných rokoch hostil najmä zápasy KHL, prešiel množstvom zmien. Pozitívne ich hodnotila aj ambasádorka podujatia, niekdajšia skvelá hráčka, Adriana Marčeková.

Myslím si, že federácia to zvládla veľmi dobre a moderne. Babám sa tu bude veľmi dobre hrať a myslím si, že týmto prostredím prekvapíme aj ostatné európske družstvá, ktoré sem prídu. Závidím im tie šatne. Naše boli oveľa menšie, neboli také priestranné s našimi fotkami a dresmi. Určite majú dievčatá lepšie podmienky ako sme kedysi mali my,” vyjadrila sa šesťnásobná držiteľka ocenenia Volejbalistka roka.

Očakávajú tisíce fanúšikov

Štandardnými úlohami bývalej kapitánky národného tímu z pozície ambasádorky bude prezentácia majstrovstiev Európy ako aj samotných hráčok. Zároveň očakáva, že dobré výkony pritiahnu na štadión veľké množstvo fanúšikov.

Počet divákov bude závisieť najmä od prvého zápasu, na ktorý čakáme okolo štyri až päťtisíc ľudí. A potom uvidíme, ako sa tímu bude dariť,” skonštatovala rodáčka z Košíc.

Chcú vylepšiť výsledok

Adriana Marčeková, ešte pod dievčenským menom Farkašová, sa predstavila na ME 2003, kde sa Slovenky umiestnili na 11. mieste. Ide o doteraz najlepší výsledok v ére samostatnosti, ktorý sa však súčasná generácia bude snažiť vylepšiť.

Postup do osemfinále vidím reálne a veľmi to dievčatám prajem. Určite budem na každom našom zápase,” prisľúbila Marčeková.

Zlepšili sa aj po kondičnej stránke

Podľa slov päťnásobnej majsterky Slovenska vo farbách Slávie UK Bratislava je na hre slovenského družstva badať rukopis zahraničného trénera Marca Fenoglia.

Vniesol do hry trochu mužského volejbalu. Dievčatá sa takisto zlepšili po kondičnej stránke a tiež v jednotlivých herných činnostiach. Z nich bude najdôležitejší príjem podania, od ktorého sa odvíja celá hra,” dodala Marčeková.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské volejbalistky budú chcieť vylepšiť výsledok na ME, Marčeková vidí osemfinále reálne © SITA Všetky práva vyhradené.