Slovenskí hasiči pomôžu Grékom v boji proti lesným požiarom, v Aténach je ohrozený hlavný rezervoár vody

7.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hasiči pomôžu Grékom v boji proti lesným požiarom. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

Bojujú s 56 požiarmi

„Hasičský a záchranný zbor po odsúhlasení Ministerstvom vnútra SR aktuálne zhromažďuje a pripravuje techniku a príslušníkov z Modulu pozemného hasenia lesných požiarov. Modul bude v najbližších hodinách vyslaný na pomoc v boji s rozsiahlym lesným požiarom v Grécku,“ povedala Križanová.

V Grécku hasiči bojujú s 56 aktívnymi požiarmi, uviedol ešte v piatok šéf tamojšej civilnej ochrany Nikos Hardalias. Príkazy k evakuácii vydali pre viaceré obývané oblasti na pevnine i na ostrove Eubója.

Blíži sa k rezervoáru vody

Požiar blízko Atén sa blíži k hlavnému mestskému rezervoáru vody – jazeru Maratón. Hardalias vysvetlil, že podmienky, v ktorých pracujú, sú veľmi nebezpečné.

Pozemný hasiaci modul je kombinácia fyzických síl a technických prostriedkov určená na boj s požiarmi v lese. Hasiči majú v rámci modulu k dispozícii rôzne druhy techniky od ľahkých zásahových vozidiel po ťažké a tiež napríklad štvorkolky alebo zásahové kontajnery.

Viac k témam: hasiči, lesný požiar, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hasiči pomôžu Grékom v boji proti lesným požiarom, v Aténach je ohrozený hlavný rezervoár vody © SITA Všetky práva vyhradené.