Slovenskí zbrojári rešpektujú obrannú dohodu s USA vzhľadom na napätú situáciu v Európe

2.2.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR v súvislosti s momentálnou politicko-bezpečnostnou situáciou v Európe pozorne sleduje návrhy a procesy v oblasti obrany Slovenskej republiky, vrátane procesu prípravy a schvaľovania Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických.

Záväzky k EÚ a NATO

Združenie zdôraznilo, že rešpektuje bezpečnostnú politiku v tejto oblasti. Ako ďalej zbrojári konštatujú vo svojom vyhlásení, rešpektujú tiež záväzky, ku ktorým sa Slovensko zaviazalo, vrátane záväzkov vyplývajúcich z členstva v Európskej únii a Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

„Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR vychádzajúc zo stanov združenia zabezpečuje svoju činnosť v súlade s platnými právnymi normami SR, pri rešpektovaní bezpečnostnej politiky a obrannej stratégie SR,” uvádza sa vo vyhlásení.

Združenie dodalo, že svojimi kapacitami napomáhalo a napomáha k zvyšovaniu bezpečnostného a obranného potenciálu Slovenska.

Dohoda čaká na podpis

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) by mali vo štvrtok (3. februára) v Spojených štátoch amerických (USA) podpísať obrannú dohodu.

Slovenská delegácia podpíše Dohodu o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskou republikou a USA na základe poverenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Viac k témam: Bezpečnostná politika, obranná dohoda USA a Slovenska, Zbrojársky priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí zbrojári rešpektujú obrannú dohodu s USA vzhľadom na napätú situáciu v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.