Slovensko dostalo od Európskej únie prvú časť peňazí, protikrízový balík pomôže viacerým projektom

0
Slovensko dostalo od Európskej únie prvú časť peňazí, protikrízový balík pomôže viacerým projektom

10.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko dostalo od Európskej únie z protikrízového balíka REACT-EU prvú časť peňazí vo výške takmer 76 miliónov eur. Ako informoval vedúci tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Andrej Ďuríček, celkovo by Slovensko malo získať 780 miliónov eur.

Ešte počas mája a júna Európska komisia pre SR navýšila rozpočty štyroch programov – Integrovaného regionálneho operačného programu, Operačného programu Ľudské zdroje, Operačného programu Efektívna verejná správa a Operačného programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci.

Vyhlásili prvé výzvy na predkladanie projektov

Na základe toho boli vyhlásené aj prvé výzvy na predkladanie projektov v oblasti zvýšenia dostupnosti dištančného vzdelávania a na pokračovanie projektu miestnych občianskych poriadkových služieb. Vypísaná bola aj výzva na rozširovanie kapacít základných škôl v Bratislavskom kraji v objeme 40 miliónov a výzva na zvýšenie kvality odborného vzdelávania v Banskobystrickom kraji v hodnote viac ako šesť miliónov eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) vyhlásila, že pomocou financií z nástroja REACT-EU môžu navýšiť jednotlivé operačné programy.

Zvýšiť plánujú dostupnosť dištančného vzdelávania

Peniaze zároveň plánujú použiť najmä na podporu zdravotníctva, školstva, zamestnanosti a rozvoja regiónov. Podotkla, že práve tieto oblasti boli pandémiou najviac zasiahnuté.

„Pandémiu sme, žiaľ, ešte neporazili. V prvej aj druhej vlne boli žiaci a študenti ukrátení o vyučovanie v školách a museli prejsť na dištančné vzdelávanie. Nebolo to jednoduché a nie všetci dokázali hladko prejsť na vyučovanie prostredníctvom internetu. Preto jednou z našich priorít, kam budeme z nástroja REACT-EU investovať, bude práve zvýšenie dostupnosti dištančného vzdelávania,“ konštatovala.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, REACT-EU
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko dostalo od Európskej únie prvú časť peňazí, protikrízový balík pomôže viacerým projektom © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu