Slovensko minulo už väčšinu peňazí z Európskeho sociálneho fondu, použilo ich aj na kurzarbeit

21.2.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko vyčerpalo ku koncu minulého roka 50,55 percenta z prostriedkov alokovaných v Európskom sociálnom fonde (ESF). Celkové čerpanie ESF dosiahlo v celej Európskej únii 43,42 percenta. Slovensko tak vykázalo piate najlepšie čerpanie alokovaných finančných zdrojov z ESF spomedzi všetkých členských krajín únie. V tlačovej správe o tom informoval rezort práce a sociálnych vecí.

V rámci Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby sa Slovensko s čerpaním na úrovni 62,45 % nachádza na dvanástom mieste, zatiaľ čo celkové čerpanie v tomto programe je na úrovni 51,91 %. „V našom rezorte takmer všetky vyčlenené finančné prostriedky z ESF vyčerpáme do konca tohto roka, preto je pre nás kľúčové, aby sme financie z nového programového obdobia mohli čerpať najneskôr od januára 2022,“ uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

ESF slúži na podporu zamestnanosti a sociálneho začlenenia. „Financie sme v tomto roku používali prioritne na podporu udržania a vytvárania pracovných miest. Nezabúdali sme však ani na potravinovú pomoc, podporu sociálnej ekonomiky a na tých najzraniteľnejších – podporu osôb s ťažkým zdravotným postihnutím, podporu osobných asistentov v školách a marginalizované rómske komunity,“ dodal štátny tajomník ministerstva práce a sociálnych vecí Boris Ažaltovič.

Viac k témam: ESF Európsky sociálny fond, kurzarbeit, pracovné miesta
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko minulo už väčšinu peňazí z Európskeho sociálneho fondu, použilo ich aj na kurzarbeit © SITA Všetky práva vyhradené.