Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚ

Sita
Zdieľať

18.1.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko podporuje skoré zavedenie COVID-19 certifikátu, ktorý by umožnil čo najvyššiu mieru voľného pohybu v Európskej únii (EÚ) pri zachovaní potrebnej bezpečnosti.

Počas dnešnej neformálnej videokonferencie ministrov a štátnych tajomníkov pre európske záležitosti členských krajín EÚ to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus.

Viac o téme: Koronavírus

Takýto certifikát by podľa neho okrem údajov o samotnom očkovaní mal obsahovať aj informácie o absolvovaných testovaniach či prípadnom prekonaní ochorenia COVID-19.

„V čase rôznych obmedzení na vnútorných hraniciach únie by možnosť preukázať sa takýmto komplexným certifikátom, napríklad vo forme QR kódu v našich mobiloch, mohla odbremeniť ľudí od zbytočnej byrokracie. Samozrejme, všetko musí podliehať prísnej ochrane osobných údajov a zachovaniu potrebnej úrovne anonymity,” uviedol Klus.

Zároveň zdôraznil, že v rámci zotavovania EÚ po koronakríze je potrebné pokročiť nielen v ekonomickej obnove, ale aj v zelenej a digitálnej transformácii.

„Čelíme bezprecedentným výzvam, no príliš často sa zameriavame na zdolávanie problémov, než aby sme konali proaktívne a snažili sa krízam predchádzať. Otvorená diskusia s našimi občanmi o budúcnosti Európy je preto nevyhnutnosťou, ktorá prispeje k obnove dôvery v spoločný európsky projekt,” dodal Klus.

Viac k témam: certifikát, COVID-19, koronakríza, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko podľa Klusa podporuje zavedenie COVID-19 certifikátov, ktoré ľuďom umožnia voľný pohyb v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X