Slovensko poskytne Ukrajine vojenský materiál za viac než štyri milióny eur, ďalší materiál daruje aj Česko

0
Slovensko poskytne Ukrajine vojenský materiál za viac než štyri milióny eur, ďalší materiál daruje aj Česko

27.2.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko poskytne Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote 4,41 milióna eur. Vyplýva to z návrhu rezortu obrany, ktorý v nedeľu schválila vláda.

„Napriek opakovaným tvrdeniam Ruskej federácie, že odmieta akékoľvek agresívne zámery, 21. februára 2022 Ruská federácia uznala nezávislosť dvoch separatistických oblastí tzv. Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, čím došlo k porušeniu medzinárodného práva a opätovnému narušeniu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny v rámci jej medzinárodne uznaných hraníc,“ konštatuje vláda s tým, že následne sa Rusko dopustilo nevyprovokovanej vojenskej agresie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Česká vláda schválila dar vojenského materiálu pre Ukrajinu vo výške 400 miliónov korún. Ako informuje spravodajský portál TN.cz, v Českej televízii to povedala ministerka obrany Jana Černochová. Ministerka vysvetlila, že vojenský materiál nemôže bližšie špecifikovať, ale nie sú to ľahké zbrane.

Česko už Ukrajine darovalo jednu dodávku vojenského materiálu. Černochová v sobotu uviedla, že Česko dalo Ukrajine 30-tisíc pištolí, 7 000 útočných pušiek, 3 000 guľometov, desiatky pušiek pre ostreľovačov a milióny nábojov.

Česká armáda na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v nedeľu informovala, že časť nákladu v nedeľu popoludní vo vlaku dorazila na miesto určenia a začali ho postupne vykladať.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko poskytne Ukrajine vojenský materiál za viac než štyri milióny eur, ďalší materiál daruje aj Česko © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu