Home Správy Slovensko Slovensko si podľa Korčoka veľmi váži, že sa holandskí vojaci podieľajú na...

Slovensko si podľa Korčoka veľmi váži, že sa holandskí vojaci podieľajú na našej protivzdušnej obrane

30.3.2022 (Webnoviny.sk) – Niet väčšieho výrazu blízkosti a dôvery, ako keď jedna krajina pošle svoje vojenské jednotky na ochranu druhej. Uviedol to po stretnutí s holandským rezortným kolegom Wopkem Hoekstrom minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Holandskí vojaci budú totiž v rámci posilnenia východného krídla NATO obsluhovať na Slovensku napríklad systémy protivzdušnej obrany Patriot. Podľa Korčoka si Slovensko tento krok veľmi váži.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ministri budú zároveň ďalej diskutovať o konflikte na Ukrajine. „Obidvaja určite chceme adresovať výzvu Ruskej federácii, aby okamžite skončila túto nezmyselnú vojnu,“ vyhlásil Korčok s tým, že témou diskusií bude pomoc Ukrajine, sankcie proti Rusku, ako aj energetika.

Hoekstra v tejto súvislosti vyhlásil, že obe krajiny spája mentalita odolnosti a odvahy. „Budeme chrániť všetko čo nám je drahé, našu slobodu, demokraciu a európske hodnoty,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Vojaci NATO, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko si podľa Korčoka veľmi váži, že sa holandskí vojaci podieľajú na našej protivzdušnej obrane © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version