Slovensko sťahuje rodinných príslušníkov diplomatickej misie z Ukrajiny, občanom do krajiny neodporúča cestovať

12.2.2022 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie po dnešnom zasadnutí krízového štábu rozhodol o stiahnutí rodín zamestnancov Zastupiteľského úradu SR v Kyjeve a Generálneho konzulátu SR v Užhorode.

Ministerstvo tak urobilo na základe dostupných spravodajských informácií. Agentúre SITA to povedal hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Juraj Tomaga.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

MZVEZ SR zároveň vydalo odporúčanie, aby občania SR na Ukrajinu necestovali, a to bez ohľadu na účel cesty. „Toto rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania medzi zastupiteľskými úradmi členských krajín Európskej únie (EÚ) v Kyjeve,“ zdôraznil Tomaga.

Rozhodnutie ministerstva sa opiera o vyhodnotenie najaktuálnejších zdieľaných spravodajských informácií, ktoré naznačujú ďalšie zhoršovanie bezpečnostného prostredia a eskalácie napätia medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou. MZVEZ SR nevylučuje, že odporúčania o cestách na Ukrajinu sa môžu vzhľadom na aktuálny vývoj meniť.

Viac k témam: Krízový štáb, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko sťahuje rodinných príslušníkov diplomatickej misie z Ukrajiny, občanom do krajiny neodporúča cestovať © SITA Všetky práva vyhradené.