Slovensko získalo už 12 medailí na európskom šampionáte v pretláčaní rukou

Našim silákom sa majstrovstvách výborne darí! Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou si vybojovali už dvanásť medailí na 29. majstrovstvách Európy v gréckom meste Loutraki, ktoré prebiehajú 17. – 22. mája.

V juniorskej kategórii medzi “dvadsaťjedenročnými” (U21) získala dva kovy najcennejšieho odlesku Barbora Bajčiová, ktorá triumfovala nad 70 kg v súťaži ľavou i pravou rukou.

Barbora Bajčiova
Barbora Bajčiová v strede, foto z roku 2017: Slovenská asociácia pretláčania rukou

So zlatom aj Barošová a Sojková

Dominika Barošová si vo vekovej kategórii do 18 rokov pripísala do 70 kg jedno zlato (v “ľavačke”) i striebro (v súťaži pravou rukou), na najvyšší stupienok vystúpila aj Martina Sojková (U21, v “ľavačke” do 55 kg) a na strieborný Natália Richterová (U15, v súťaži pravou rukou, kategória do 70 kg).

O ďalšie pódiové priečky v juniorskej kategórii, vo všetkých prípadoch bronzové medaily, sa na ME 2019 postarali Kristína Bobovčáková (U21, ľavá ruka, kategória nad 70 kg), Klaudia Lišková (U21, pravá ruka, kategória do 55 kg – na foto v titulke), Stanislav Richter (U18, pravá ruka, kategória do 65 kg) a Natália Richterová (U15, ľavá ruka, kategória do 70 kg).

Prečítajte si aj rozhovor s majiteľkou e-shopu so športovým oblečením

https://www.instagram.com/p/BxqEMtVitJJ/

Šampionát vyvrcholí 21. a 22. mája

Bohatú medailovú bilanciu slovenských “pretláčačov” v Loutraki rozšírili v súťaži zdravotne znevýhodnených športovcov Štefan Nevedel (v “ľavačke” získal striebro v kategórii stojacich do 90 kg) a v “masters” kategórii medzi ženami Dagmar Petrová (striebro v súťaži ľavou rukou do 70 kg).

Kategória masters (veteráni) a zdravotne znevýhodnených športovcov pokračuje na ME 2019 v Loutraki aj v pondelok 20. mája, kontinentálny šampionát v pretláčaní rukou v Grécku vyvrcholí súťažami v seniorskej kategórii (muži, ženy) v utorok a stredu 21. a 22. mája.

Viac k témam: pretláčanie rukou
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko získalo už 12 medailí na európskom šampionáte v pretláčaní rukou © SITA Všetky práva vyhradené.