Home Ekonomika Slovenský plán obnovy je jeden z najlepších v Únii, pochválil sa Heger,...

Slovenský plán obnovy je jeden z najlepších v Únii, pochválil sa Heger, ale priznal aj veľké výzvy

22.11.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský plán obnovy a odolnosti je jedným z najlepších v Európskej únii (EÚ). Počas tlačovej konferencie v rámci Stredoeurópskej energetickej konferencie to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO). Uviedol, že Slovensko odovzdalo plán spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky ako prvé a aj Európska komisia ho vyhodnotila veľmi dobre.

Heger pripomenul, že plán je jedna vec a realizácia je niečo úplne iné. Doplnil, že počas implementácie plánu sa Slovensko stretáva s veľkými výzvami, ale darí sa mu v tom.

„Hovoríme o obnoviteľných zdrojoch energie, o obnove budov, o udržateľnej doprave a tiež o dekarbonizácii priemyslu. Kostrou slovenskej ekonomiky je priemysel, a preto investícia do dekarbonizácie priemyslu je jednou z najväčších priorít,“ pripomenul premiér.

Reformy, ktoré sú súčasťou všetkých plánov obnovy, sa týkajú aj ochrany prírody, reformy krajinného plánovania a ukončenia podpory spaľovania hnedého uhlia a transformácie regiónu Hornej Nitry.

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský plán obnovy je jeden z najlepších v Únii, pochválil sa Heger, ale priznal aj veľké výzvy © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version