Slovenský zväz biatlonu schválil okrem iného aj rozpočet na tento rok, viac prostriedkov pôjde na mládež

26.6.2021 (Webnoviny.sk) – Sobotňajšie zasadnutie valného zhromaždenia Slovenského zväzu biatlonu (SZB) v Osrblí schválilo niekoľko kľúčových dokumentov vrátane rozpočtu na tento rok.

Zodpovedné hospodárenie

„Vďaka zodpovednému hospodáreniu, posilneniu manažérskych procesov a pravidelným kontrolám čerpania rozpočtu hospodáril zväz minulý rok so ziskom,“ informuje SZB prostredníctvom tlačovej správy.

„Podarilo sa nám zorganizovať dve kolá IBU CUP-u so ziskom, výrazne sme znížili náklady na administratívu a zväzová obchodná spoločnosť prináša pre zväz oveľa viac financií, ako v minulosti,“ objasnil viceprezident SZB pre ekonomiku Maroš Badáň.

Plusový rozpočet

Podľa vedenia SZB by mal byť rozpočet zväzu opäť plusový napriek splácaniu starých dlhov z minulosti.

„Som veľmi rád, že napriek ťažkej pandemickej dobe sa nám podarilo nájsť nových partnerov pre zväz. Pozitívne vnímam aj to, že sa nám postupne darí spájať ľudí v biatlone, nie rozdeľovať,” povedal prezident SZB Peter Vozár.

Zdôraznil tiež, že prioritou zväzu je podpora mládeže a reprezentácie. Obe tieto zložky by mali v olympijskej sezóne dostať výrazne viac prostriedkov na prípravu aj na materiálne zabezpečenie.

Viac k témam: biatlon, dlhy, financovanie, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský zväz biatlonu schválil okrem iného aj rozpočet na tento rok, viac prostriedkov pôjde na mládež © SITA Všetky práva vyhradené.