Home Správy Slovensko Slovenským policajtom pomôžu na hranici s Ukrajinou kolegovia z Litvy špecializovaní na...

Slovenským policajtom pomôžu na hranici s Ukrajinou kolegovia z Litvy špecializovaní na vyhľadávanie zbraní

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a ministerka vnútra Litovskej republiky Agné Bilotaité v pondelok 11. júla v Prahe podpísali dohodu medzi oboma krajinami o vyslaní litovských policajtov na územie Slovenska.

„Na účel zvýšenia efektivity pri ochrane verejného poriadku a bezpečnosti na vonkajšej hranici schengenského priestoru vyšle litovská polícia na naše územie svojich príslušníkov,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Litovská polícia už tento mesiac vyšle na Slovensku troch litovských policajtov, ktorí sú kvalifikovaní v oblasti vyhľadávania a identifikácie zbraní.

Na Slovensku majú pôsobiť v období od 22. júla na dobu štyroch týždňov s možnosťou rotácie podľa potreby.

„Cieľom vyslania litovských policajtov je poskytnutie pomoci v boji proti nedovolenému ozbrojovaniu a obchodovaniu so zbraňami na vonkajšej hranici Slovenskej republiky s Ukrajinou,“ uviedol Roman Mikulec.

Viac k témam: Hranica s Ukrajinou
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenským policajtom pomôžu na hranici s Ukrajinou kolegovia z Litvy špecializovaní na vyhľadávanie zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version