Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Sme vo vojne, vyhlásil francúzsky prezident Macron a ľuďom nariadil zostať doma

Zdieľať

Všetci francúzski občania musia zostať od utorka od 12:00 doma. Opustiť svoje domovy môžu len v nevyhnutných prípadoch, a porušenie tohto nariadenia sa bude trestať. V pondelok večer to oznámil v prejave k národu francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Ako Čína úspešne bojuje s koronavírusom a prečo sa jej to darí. Čo robí Európa zle?

“Sme vo vojne,” povedal a neskôr to počas prejavu ešte na viacerých miestach zopakoval. Nariadenie nevychádzať z domu bude zatiaľ platiť 15 dní. Francúzsko tiež zatvára hranice s okolitými krajinami, a odkladá plánované druhé kolo regionálnych volieb.

Macron tiež sľúbil, že vláda nenechá padnúť žiadny podnik, ktorý by situácia okolo koronavírusu bez štátneho zásahu zruinovala. Toto bude podľa neho platiť pre všetky druhy firiem, od tých najväčších až po tie najmenšie. Vo Francúzsku už koronavírusu podľahlo 127 ľudí, nákaza bola potvrdená doteraz u 5 423 osôb.

Informácie pochádzajú z webstránky britskej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.

Podnikanie sa mnohým skomplikovalo. Kamila chce pomôcť reštauráciám s donáškou prežiť krízu

Zdroj: Webnoviny.sk – Sme vo vojne, vyhlásil francúzsky prezident Macron a ľuďom nariadil zostať doma © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár