Domov Správy Slovensko Smer-SD podľa Tomáša nevyšiel z volieb posilnený, ale ani porazený a opozíciu...

Smer-SD podľa Tomáša nevyšiel z volieb posilnený, ale ani porazený a opozíciu označil za tragikomickú

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Podľa poslanca NR SR Erika Tomáša za Smer-SD nevyšla strana z prezidentských volieb posilnená, ale ani porazená. Podľa neho je čas zamyslieť sa nad tým, ako ďalej a prijať takú stratégiu, aby pri ďalších voľbách Smer-SD posilnil.

„Ako jediná parlamentná strana Smer ponúkol kvalitného a dôstojného kandidáta, ktorý postúpil do druhého kola. Z prvých analýz vyplýva, že najmä vďaka voličom Smeru, čím strana potvrdila postavenie stále najsilnejšej strany na Slovensku. Ale tento potenciál jednoducho na zvolenie kandidáta s našou podporou nestačil,“ uviedol na svojej facebookovej stránke Erik Tomáš.

Prvé vyjadrenie Smeru-SD

Vďaka poslancom za stranu Smer-SD kandidoval Maroš Šefčovič, ktorého porazila Zuzana Čaputová. To, že strana Smer vyšla z prezidentských volieb posilnená, sa uvádza v stanovisku strany, ktoré poskytli v nedeľu.

Následne na to zareagoval podpredseda strany Peter Kažimír, že s tým nesúhlasí a treba podľa neho priznať, že strana prehrala. Ku kritike do vlastných radov sa potom pridal aj premiér a ďalší podpredseda Smeru Peter Pellegrini.

Tragikomická opozícia

V horšej situácii sú podľa Tomáša opozičné strany SaS a OĽaNO, keďže obyčajní ľudia nemali vlastného kandidáta a Robert Mistrík, ktorý SaS spoluzakladal, sa vzdal v prospech Zuzany Čaputovej.

„Ale nechajme našu tragikomickú opozíciu už tak. Vedenie Smeru-SD sa logicky musí zamyslieť nad tým ako ďalej. Vyhodnotiť výsledky volieb a prijať takú stratégiu i riešenia, aby strana pri tých ďalších, najmä parlamentných voľbách, skutočne posilnila,“ dodal Tomáš.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD podľa Tomáša nevyšiel z volieb posilnený, ale ani porazený a opozíciu označil za tragikomickú © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version