Smer stráca na Hlas tri percentá, progresívci sú pred OĽaNO a KDH si polepšilo

0
Smer stráca na Hlas tri percentá, progresívci sú pred OĽaNO a KDH si polepšilo

18.2.2022 (Webnoviny.sk) – Voľby by začiatkom februára vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 17,5 percenta. Druhé miesto obsadila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorej by svoj hlas odovzdalo 14,5 percenta voličov.

V prvej trojke aj Sulíkova SaS

Na treťom mieste sa umiestnila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 14,2 percenta oslovených.  Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre televíziu Joj uskutočnila agentúra Ako od 8. do 14. februára na vzorke 1 000 respondentov.

Do Národnej rady SR by sa dostalo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili hnutie Progresívne Slovensko (8,7 percenta), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (8 percent), Kresťanskodemokratické hnutie (7,2 percenta), Sme rodina (6,9 percenta) a Republika (6,9 percenta).

Kotlebovci a Za ľudí mimo parlamentu

Naopak, pred bránami parlamentu by ostali Aliancia (4,1 percenta), Slovenská národná strana (3,8 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (2,5 percenta) či strana Za ľudí (2,3 percenta).

Prieskum vypracovali podľa medzinárodných štandardov kvality Wapor, Esomar a štandardov Slovenskej Asociácie Výskumných Agentúr (SAVA), ktorých je agentúra Ako členom.

Respondentom v prieskume položili otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do NR SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Prečítam vám strany v náhodnom poradí, alebo môžete menovať aj nejakú inú.

Z celkového počtu účastníkov prieskumu bolo 64,1 percenta rozhodnutých, 16,4 percenta by nešlo voliť, 18,3 percenta nevedelo odpovedať a zvyšných 1,2 percenta nechcelo odpovedať.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum preferencií politických strán, Volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer stráca na Hlas tri percentá, progresívci sú pred OĽaNO a KDH si polepšilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu