Home Správy Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia

Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia

17.7.2019 (Webnoviny.sk) – Americká Snemovňa reprezentantov symbolicky odsúdila slovné útoky prezidenta Donalda Trumpa na štyri kongresmanky. Snemovňa schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove „rasistické vyjadrenia, ktoré legitimizujú strach a nenávisť voči novým Američanom a ľuďom s odlišnou farbou pleti“.

Obvinenia z rasizmu a xenofóbie odmieta

Utorková rezolúcia prešla v demokratmi ovládanej snemovni v pomere hlasov 240 ku 187. Prezident sa dostal pod paľbu kritiky za to, že členkám Kongresu odporučil, aby opustili krajinu.

Obvinenia z rasizmu a xenofóbie však odmieta, pretože, ako sa odvtedy vyjadril na Twitteri, nemá v tele „jedinú rasistickú kostičku“.

Tweety vraj neboli rasistické

„Prečo sa nevrátia naspäť a nepomôžu s opravou tých totálne zničených a zločinom zamorených miest, z ktorých pochádzajú. Potom sa môžu vrátiť a ukázať nám, ako sa to robí. Tieto miesta nutne potrebujú vašu pomoc, už včera bolo na váš odchod neskoro,“ napísal Trump na Twitteri kongresmankám Alexandrii Ocasiovej-Cortezovej, Ilhan Omarovej, Ayanne Pressleyovej a Rashide Tlaibovej.

Kauza je výbušná najmä tým, že žiadna z týchto žien nie je biela Američanka, a preto Trumpove vyjadrenia silno zaváňajú rasizmom. Americký prezident v minulosti už viackrát vyhlásil, že nie je rasista, vždy po čase sa však vráti k výrokom, ktoré toto jeho tvrdenie spochybňujú. „Tie tweety NEBOLI rasistické. Nemám jedinú rasistickú kostičku v celom mojom tele,“ napísal v utorok prezident.

Viac k témam: americký prezident, rasizmus, Snemovňa reprezentantov
Zdroj: Webnoviny.sk – Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version