Domov Ekonomika Sociálna poisťovňa vyplatí posledné pandemické dávky v nezamestnanosti, podporné obdobie sa skončilo

Sociálna poisťovňa vyplatí posledné pandemické dávky v nezamestnanosti, podporné obdobie sa skončilo

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa vyplatí v septembri posledné dávky v nezamestnanosti za predĺžené podporné obdobie. Na konci augusta sa totiž skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti.

Ako upozorňuje poisťovňa v tlačovej správe, znamená to, že sa končí aj predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti. Tzv. pandemickú dávku v nezamestnanosti poberali tí nezamestnaní, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie v čase krízovej situácie a zostali v evidencii nezamestnaných pre sťažené podmienky pri hľadaní zamestnania počas krízového obdobia.

Poisťovňa predlžovala podporné obdobie v nezamestnanosti po rozhodnutí vlády Igora Matoviča štyrikrát. Prvé, druhé, tretie a aj štvrté predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti uplynulo najneskôr 31. augusta tohto roka.

„Ak teda napríklad štvrté predĺženie skončilo 3. augusta 2020, od 4. augusta 2020 do 31. augusta 2020 poistenec už nárok na ďalšie predlžovanie podporného obdobia v nezamestnanosti nemal,“ uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

Poistencom, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie 31. augusta tohto roka alebo uplynie až po tomto dátume, sa poberanie dávky v nezamestnanosti predlžovať nebude.

Viac k témam: dávka v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa vyplatí posledné pandemické dávky v nezamestnanosti, podporné obdobie sa skončilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version