Domov Ekonomika Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za máj

Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za máj

25.5.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za máj tohto roka. Lehota splatnosti sa im predĺži do 31. decembra 2023.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent viac. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za máj tohto roka platí pre povinne poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca. Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného.

„V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne,“ dodala poisťovňa.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, odvody, sociálne odvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za máj © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version