Sociálnymi sieťami sa šíri informácia o DPH krajín v Európe, polícia upozorňuje na klamlivé údaje

Foto: TASR

2.3.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na hoax o sadzbách dane z pridanej hodnoty (DPH) na Slovensku a v iných krajinách. Informovala o tom prostredníctvom sociálnej siete v profile Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Na sociálnej sieti sa z účtu s názvom „Peter Fischer“ šíri fotografia, ktorá údajne ukazuje, aká je výška DPH na Slovensku a v ostatných krajinách Európy. Na fotografii však nie sú uvedené reálne sadzby DPH v ostatných európskych štátoch. Tie sú v skutočnosti vo všetkých krajinách vyššie, ako uvádza fotka.

Polícia vysvetľuje, že autor príspevku na nej napríklad uviedol, že DPH v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska je päť percent. Skutočná DPH vo Veľkej Británii je však rovnako, ako na Slovensku, 20 percent. Pri Poľsku zase uviedol, že tamojšia DPH má hodnotu osem percent. V skutočnosti však v Poľsku platí 23-percentná daň.

„Zverejňovanie podobných príspevkov má jediný cieľ – dookola sa ľutovať, ľutovať a ľutovať a presviedčať samých seba, že sa nám žije najhoršie na svete. Je to niečo, kto by niekto mohol nazvať samostatnou športovou disciplínou,“ dodala polícia v statuse.

Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty, hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálnymi sieťami sa šíri informácia o DPH krajín v Európe, polícia upozorňuje na klamlivé údaje © SITA Všetky práva vyhradené.