Home Správy Soul sprísňuje opatrenia proti COVID-19, zatvoria nočné kluby a zakážu aj stolovanie...

Soul sprísňuje opatrenia proti COVID-19, zatvoria nočné kluby a zakážu aj stolovanie v reštauráciách

Kórejská republika zavádza prísnejšie pravidlá sociálneho dištancovania sa v metropolitnej oblasti hlavného mesta Soul, kde žije približne polovica 51-miliónovej populácie tohto štátu.

V uplynulých piatich dňoch v krajine zakaždým zaznamenali viac ako 300 nových prípadov koronavírusu a minister zdravotníctva Park Neung-hoo v nedeľu uviedol, že juhokórejské úrady našli v priebehu ostatných dvoch týždňov dovedna 62 ohnísk nákazy.

Sprísnené opatrenia budú v oblasti Soulu platiť dva týždne počnúc utorkom. Nočné kluby a iné rizikové zariadenia zábavného charakteru budú musieť byť počas tohto obdobia zatvorené.

Zakázané bude aj stolovanie v reštauráciách v neskorých večerných hodinách a na športových podujatiach budú môcť zaplniť maximálne 10 % kapacity hľadiska.

Kórejská republika v nedeľu potvrdila 330 nových prípadov koronavírusu. Ich celkový počet sa zvýšil na 30 733, z toho bolo 505 súvisiacich úmrtí.

Viac o téme: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Soul sprísňuje opatrenia proti COVID-19, zatvoria nočné kluby a zakážu aj stolovanie v reštauráciách © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version