Špacírka Trnavou prezradí návštevníkom príbehy mesta a historických pamiatok

4.4.2021 (Webnoviny.sk) – Trnava bude po uvoľnení protipandemických opatrení pripravená priblížiť návštevníkom mesta príbehy svojich historických pamiatok audiosprievodcom Špacírka Trnavou – City Walk.

Po stiahnutí aplikácie sa návštevníkom priamo v mobilných telefónoch objaví 12 rôznych príbehov, ktoré sa viažu k najznámejším pamiatkam Trnavy. Okrem príbehov aplikácia poskytne aj možnosť navádzania, čo využijú najmä tí návštevníci, ktorí sa v meste neorientujú. Informoval o tom Alexander Prostinák z organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Audiosprievodca je k dispozícii v ôsmich jazykoch.

Aplikácia umožňuje jej používateľom spoznať staršiu aj novšiu históriu Trnavy prostredníctvom pútavých príbehov, nie len cez „suché“ fakty,“ povedal manažér turistického informačného centra Michal Praj. Vznik audiosprievodcu finančne podporilo mesto Trnava z participatívneho rozpočtu.

S myšlienkou prišla novinárka Darina Kukuľová Kvetanová, ktorá sa netají tým, že sa inšpirovala na výlete v Győri. Jej hlavnou motiváciou bolo predstaviť mesto bez obmedzení, zrozumiteľne, cez pútavé audio príbehy a vo viacerých jazykoch.

Názov audiosprievodcu Špacírka Trnavou je spätý s trnavským nárečím, v ktorom „prechádzanie sa“ je označené pojmom „špacíruvať sa“. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism očakáva, že ročne si túto aplikáciu stiahnu stovky návštevníkov mesta a domácich obyvateľov.

Viac k témam: cestovný ruch, finančná pomoc, Koronavírus, pandemické opatrenia, Turistické informačné centrum
Zdroj: Webnoviny.sk – Špacírka Trnavou prezradí návštevníkom príbehy mesta a historických pamiatok © SITA Všetky práva vyhradené.