Španieli nasadia proti Slovákom svojho najskúsenejšieho hráča, Busquets im má pomôcť dostať sa do osemfinále

22.6.2021 (Webnoviny.sk) – Španielsko bude mať k dispozícii svojho najskúsenejšieho hráča v dosiaľ najdôležitejšom zápase na majstrovstvách Európy. Inými slovami Sergio Busquets by mal nastúpiť v stredajšom zápase Španielov v E-skupine proti Slovákom.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Skúsený defenzívny stredopoliar s klubovou príslušnosťou FC Barcelona nútene pauzoval v prvých dvoch dueloch „La Roja“ na Eure pre nákazu koronavírusom, resp. proti Poliakom nenastúpil v dôsledku tréningového manka.

Niekoľko dní je však už v poriadku a v stredu v Seville sa bude snažiť odvrátiť prvú elimináciu svojho tímu v základnej skupine ME od roku 2004. Vtedy v Portugalsku skončili pred Španielmi domáci futbalisti aj neskorší európski šampióni Gréci. Na rozdiel od súčasného modelu sa vtedy postupovalo len z prvých dvoch priečok po skupinových bojoch, keďže na šampionáte hralo len 16 tímov.
ME vo futbale 2020: Tabuľky (A-skupina, B-skupina, C-skupina, D-skupina, E-skupina, F-skupina)

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky slovenských futbalistov (foto)
„Iba víťazstvo nad Slovákmi Španielom s určitosťou zaručí postup do osemfinále. Aj remíza by mohla za určitých okolností stačiť, ale to by Poliaci nesmeli zdolať Švédov v súbežne hranom zápase,“ napísala agentúra AP.

Busquets chýbal celému tímu

Tridsaťdvaročný Busquets je posledný mohykán z veľkej španielskej generácie, ktorá v rokoch 2008 a 2012 ovládla majstrovstvá Európy a v roku 2010 si pripísala aj premiérový titul majstra sveta.

„Chýbal nám. Je to kľúčový hráč pre toto mužstvo a len ťažko sme sa vyrovnávali s jeho absenciou. Teraz je späť a my sme šťastní,“ uviedol aj za svojich spoluhráčov španielsky obranca César Azpilicueta.

„Sergio je výborný futbalista s množstvom skúseností a tiež výnimočný kapitán. Všetci vieme o jeho skvelých ťahoch v strede poľa dopredu aj dozadu,“ pokračoval.

Španieli majú v rukáve niekoľko tromfov

Podľa obrancu úradujúceho šampióna Ligy majstrov FC Chelsea môžu byť práve Busquetsove skúsenosti dôležitým faktorom úspechu v súboji so Slovákmi.

„Máme veľa mladých a talentovaných hráčov, ktorí sú na takomto fóre po prvý raz. Máme však aj hráčov, ktorí sú kapitáni vo svojich kluboch a skúsenosti by im mali pomôcť ako sa vyrovnať s náročnou situáciou, do ktorej sme sa dostali. A máme aj Busquetsa, na ktorého sa spoliehame,“ doplnil Azpilicueta.

Postúpiť môžu ešte dva tímy

Súboje Španielsko – Slovensko a Švédsko – Poľsko sa v stredu hrajú v rovnakom čase s výkopom o 18.00 h. Zo zamotanej E-skupiny môžu do osemfinále postúpiť ešte dva tímy, keďže lídri Švédi už majú istotu. Čierny Peter zostane jednému alebo aj dvom tímom z tria Slovensko, Španielsko, Poľsko.

ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Španieli nasadia proti Slovákom svojho najskúsenejšieho hráča, Busquets im má pomôcť dostať sa do osemfinále © SITA Všetky práva vyhradené.