Španielsko ruší povinnosť nosiť rúška v exteriéroch, niekde ich však ľudia musia mať stále nasadené

8.2.2022 (Webnoviny.sk) – Španielsko ruší povinnosť nosenia rúšok v exteriéri, keďže počet infekcií koronavírusom klesol a nemocnice hlásia zníženie počtu hospitalizácií. Nosenie rúšok vo vonkajších priestoroch nebude povinné od štvrtka, informovala v utorok po zasadaní vlády jej hovorkyňa Isabel Rodríguezová.

Viac o téme: Koronavírus

Avšak rúška v krajine zostávajú povinné v interiéroch verejných priestorov, vrátane dopravy, a v prípade, keď ľudia medzi sebou nemôžu zachovať bezpečný odstup 1,5 metra. Povinnosť nosiť rúška Španielsko zaviedlo vlani v decembri v reakcii na bezprecedentný rast počtu infekcií, ktorého motorom bol vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron.

Podľa oficiálnych údajov španielskeho ministerstva zdravotníctva sa šírenie vírusu zrýchlilo v novembri a kulminovalo 21. januára, keď počet infekcií na 100-tisíc obyvateľov za uplynulé dva týždne stúpol na 3 418. Potom sa však šírenie nákaz spomalilo a dvojtýždňový priemerný počet na 100-tisíc obyvateľov klesol pod hranicu dvetisíc. Nižší počet hospitalizácii ako pri predošlých vlnách infekcií je podľa španielskych úradov výsledkom zaočkovanosti 81 percent obyvateľstva.

Viac k témam: COVID-19, nosenie rúšok
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko ruší povinnosť nosiť rúška v exteriéroch, niekde ich však ľudia musia mať stále nasadené © SITA Všetky práva vyhradené.