Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Správy Svet

Španielsko zruší obmedzenia hraniciach, od 1. júla sa krajina plne otvorí medzinárodnému turizmu

Zdieľať

Španielsko zruší obmedzenia na svojich pozemných hraniciach s Francúzskom a Portugalskom 22. júna. Na základe mimoriadnych opatrení zavedených pre pandémiu koronavírusu smeli hranice od polovice marca prekročiť len miestni obyvatelia, cezhraniční pracovníci a vodiči kamiónov.

Španielska ministerka turizmu Reyes Marotová tiež uviedla, že nové bezpečnostné pravidlá pre návštevníkov v polovici júna na stredomorských Baleárskych ostrovoch otestuje 6000 nemeckých turistov. Stane sa tak predtým, než sa krajina 1. júla plne otvorí medzinárodnému turizmu.

Prečítajte si – Nie je ešte skoro na otváranie španielskych hraníc? Hovorí učiteľ z Madridu

Turistom budú merať teplotu a pri príchode vyplnia dotazníky o svojom zdravotnom stave. Vyzvú ich tiež, aby používali mobilnú aplikáciu na vyhľadávanie kontaktov, ktorú chcú úrady na súostroví rovnako otestovať.

Marotová zdôraznila, že vybudovanie dôvery v bezpečnú destináciu je kľúčové pre opätovné naštartovanie miestneho turizmu. Tento sektor ekonomiky sa na HDP Španielska podieľa 12 percentami a zamestnáva 2,6 milióna ľudí.

Ochorenie COVID-19 si doteraz v Španielsku vyžiadalo najmenej 27-tisíc životov a u vyše 240-tisíc osôb potvrdili nákazu koronavírusom.

Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko zruší obmedzenia hraniciach, od 1. júla sa krajina plne otvorí medzinárodnému turizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

X