Domov Ekonomika Špeciálna prokuratúra si posvieti na Remišovú, preverí údajnú stratu miliardy eur z...

Špeciálna prokuratúra si posvieti na Remišovú, preverí údajnú stratu miliardy eur z eurofondov

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil zástupcovi špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) preveriť informácie, že Slovensko prišlo o jednu miliardu eur v dôsledku nezabezpečenia relokácie finančných prostriedkov z Európskeho fondu regionálneho rozvoja do Európskeho sociálneho fondu.

Na prípad upozornili poslankyne SaS

Ako ďalej informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, prokuratúra bude konkrétne skúmať, či daným konaním nedošlo k spáchaniu trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Na prípad upozornili v pondelok 8. februára poslankyne strany Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová a Jana Bittó Cigániková. Slovensko prišlo podľa Ďuriš Nicholsonovej ku koncu roku 2020 definitívne až o miliardu eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Peniaze použili na boj s COVID-19

Ako uviedla na pondelkovej tlačovej konferencii, ide o miliardu z tých nevyužitých piatich miliárd eur, ktoré mala SR k dispozícii v rámci programového obdobia 2014 až 2020 a podľa europoslankyne za to môže práve súčasná vláda.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) označila vyjadrenia poslankýň za SaS za klamlivé a zavádzajúce. „Slovensko neprišlo o jednu miliardu eur. Pravda je taká, že sa 1,1 mld. eur realokovalo. Tieto peniaze sa presunuli na boj s COVID-19,“ uviedla v reakcii ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Viac k témam: čerpanie eurofondov, eurofondy, prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálna prokuratúra si posvieti na Remišovú, preverí údajnú stratu miliardy eur z eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version