NAČÍTAVAM

Type to search

Hudba Kultúra MAGAZÍN

Speváčka Madonna nechce bojkotovať tohtoročné ceny Eurovízie

Sita
Share

Americká speváčka Madonna odmieta výzvy, aby bojkotovala tohtoročnú medzinárodnú pesničkovú súťaž Eurovízia v izraelskom Tel Avive.

V utorok vo vyhlásení pred očakávaným príchodom do Tel Avivu uviedla, že “nikdy neprestane robiť hudbu, aby tým vyhovela niečej politickej agende”.

“Láme mi srdce vždy, keď počujem o strate nevinných životov v tomto regióne a o násilí, ktoré tak často pretrváva, aby plnilo politické ciele ľudí, ktorí majú prospech z tohto odvekého konfliktu,” vyjadrila sa ďalej s tým, že sa zároveň modlí za “novú cestu k mieru”.

Cena Eurovízie sa začína v utorok v Tel Avive po vlaňajšom víťazstve izraelskej speváčky Netty Barzilai. Konanie súťaže v Izraeli sa však stretlo s viacerými výzvami na jej bojkot pre porušovanie práv Palestínčanov. Na bojkot vyzvali napríklad viacerí umelci vrátane niekoľkých bývalých finalistov Eurovízie, Briana Ena či skupín Wolf Alice a The Knife. Madonna vystúpi počas finále súťaže 18. mája.

Náš posledný reprezentant za Slovensko bol v roku 2012 Miro Šmajda, vystupujúci pod menom Max Jason Mai so skladbou „Don’t Close Your Eyes“. Skončil vtedy v semifinále na poslednom mieste.

Tento rok sa Slovensko súťaže nezúčastní.

Česko bude reprezentovať kapela Lake Malawi na čele s Albertom Černým. So skladbou Friend of a Friend získali najviac bodov od divákov a poroty.

Minulý rok na Eurovízii zahviezdil český interpret Mikolas Josef, ktorý skončil vo finále v Lisabone na peknom šiestom mieste. Tým sa stal v zahraničí najpočúvanejším českým interpretom a spôsobil obrovský nárast záujmu o túto súťaž v Českej republike.

Lake Malawi

Lake Malawi, foto: ČTK/Ondřej Deml

Madonna Louise Ciccone

… patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokov v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko nato sa vydala na sólovú dráhu.

V roku 1983 vydala eponymný debutový album, po ktorom nasledovali Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a Rebel Heart (2015).

Na konte má napríklad sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock’n’rollovej siene slávy. Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995), Evita (1996) alebo Dnes neumieraj (2002). Režírovala snímky Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011). Získala tiež dva Zlaté glóbusy – v roku 1997 za hlavnú rolu v muzikáli Evita a v roku 2012 za pieseň Masterpiece z filmu W.E.

Viac k témam: Eurovízia, Tel aviv
Zdroj: Webnoviny.sk – Speváčka Madonna odmieta výzvy, aby bojkotovala tohtoročné ceny Eurovízie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X